SANAFIT - ŠPECIALISTA NA ALTERNATÍVNE TERAPIE

S A N A F I T
Špecialista na alternatívne terapie
Prejsť na obsah
MOXOVANIE

Moxovanie je tradičná čínska liečebná metóda, známa už  tisíce rokov . Čínska medicína považuje túto terapiu za mimoriadne účinnú, podľa nej dokonca pravidelné moxovanie určitých bodov na tele predlžuje život.
Moxovanie patrí medzi najpríjemnejšie terapeutické metódy, ktoré je na rozdiel od svojej "sestry" akupunktúry úplne bezbolestné. Je jednoducho aplikovateľné a lacné, môže sa okamžite použiť  na liečbu ľahkých až stredne ťažkých ochorení.
Princípom moxovania je prehrievanie akupunktúrnych bodov na tele pomocou moxy. Moxa je vyrobená z bylín, ktoré sú zabalené do tvaru cigár, pričom do moxy sa najčastejšie používa bylina - Palina obyčajná. Pri aplikácii sa moxa zapáli a vyžaruje mierne, príjemné teplo. Prikladá sa na telo, pričom vyžaruje infračervené lúče s vlnovou dĺžkou od 1 do 5 mikrometrov.
Pri prikladaní moxy približne 2 cm nad určitým bodom na tele, teplo z moxy preniká do svalov, a tým blahodárne pôsobí na ľudský organizmus. Stabilizuje nervový systém, zrýchľuje látkovú výmenu a zvyšuje obranyschopnosť organizmu. Dokáže zlepšiť imunitu i kondíciu a je výbornou prevenciou.
Moxovanie nie je vhodné predovšetkým pre toho, kto má horúčku. Tiež by sa nemala aplikovať na miesta s veľkými cievami -  v okolí očí. Nebezpečná je tiež u tehotných žien, konkrétne v dolnej časti brucha. Aj keď pomáha pri menštruačných poruchách, je nevhodné aplikovať ju počas veľmi silnej menštruácie.

ODPORÚČA SA :

Pri chronických ochoreniach vnútorných orgánov
Pri bolestiach svalov, kĺbov
Pri oslabení imunity a stavoch vyčerpanosti
Pri reumatických ochoreniach
Pri ochoreniach zapríčenených chladom , prievanom
Pri nízkom krvnom tlaku
Počas rekonvalescencie po operáciách či úrazoch
Pri depresiách
Stromová 2548/1 911 01 Trenčín - 0905846241
Návrat na obsah